Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: 2014 Vespa 50 Primavera (new LX)

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 01:24 #11

μπες στο αμερικανικο φορουμ και δες αν εχουν ηλεκτρικα και ατελειες βαφης κτλ.για τα αμορτισερ απλα δεν γινεται να φορανε τα ιδια,δεν μπορει να πεφτω τοσο εξω. :P
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 01:35 #12

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5406
  • Ληφθέντα Likes 8979

panos έγραψε: μπες στο αμερικανικο φορουμ και δες αν εχουν ηλεκτρικα και ατελειες βαφης κτλ.για τα αμορτισερ απλα δεν γινεται να φορανε τα ιδια,δεν μπορει να πεφτω τοσο εξω. :P


Προσκυνώ! ::goood: Τα επιχειρήματα σου ειναι αφοπλιστικά!
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": panos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 02:29 #13

δεν με ενδιαφερει ποια απο τις δυο ειναι καλυτερη,δεν θελω να σε πεισω κιολας.εδω δεν ξερεις το θεμα της μουσταρδας.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 07:38 #14



ειναι ομορφη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Re:2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 07:52 #15

NikosG έγραψε: Ενώ η Lambretta έφτασε στη κορυφή και τέλος...


Χασάπη τι λες εσυ;


14 ώρες μετα και ο χασάπης δεν με εχει περάσει γενεές 14 τι να πώ μάλλον τελειώνει η ανακατασκευή της λαμπρεττας του και αλλάζει γούστα
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Re:2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 09:16 #16

NikosG έγραψε:

NikosG έγραψε: Ενώ η Lambretta έφτασε στη κορυφή και τέλος...


Χασάπη τι λες εσυ;


14 ώρες μετα και ο χασάπης δεν με εχει περάσει γενεές 14 τι να πώ μάλλον τελειώνει η ανακατασκευή της λαμπρεττας του και αλλάζει γούστα


ναι η ανακατασκευη λαμμυ ειναι σε κεντημα......... :hahahahaha: :hahahahaha:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 10:33 #17

Giannaras έγραψε: το κόκκινο-κόκκινο ή το κόκκινο-άσπρο? :evil:

αν και αντιδραστικός στο κόκκινο
...κόκκινο-κόκκινο!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 10:59 #18

Spiros P200E έγραψε: Αρχοντα δεν έχω πρόβλημα με τα "καινούρια"... Μια χαρά είναι και προφανώς η τεχνολογία του σήμερα δεν ειναι τα κλασικα σκούτερ που καβαλάμε εμείς που έχουμε τρέλα..
Αυτό που θίγω είναι τα εμπορικά ψευτοκόλπα και τρικ της πιάτζιο να βγάζει μηχανάκια χωρίς την παραμικρή ουσιαστικά αλλαγή, να τους δίνει κλασικά ονόματα, να τα ονομάζει ενιοτε και συλλεκτικά (βλ. 946) και να ζητάει και τον κώλο της.... απλά και μόνο γιατι χρησιμοποιεί ένα brand name που εχει στη κατοχή της...

Σαν τις τελευταιες px από το 2005 και μετά που χουν το χάλι τους το μαύρο... ενα κάρο προχειρότητες και τσαπατσουλιές!
Χιλιες φορες LML!


...νομίζω η αλήθεια έιναι κάπου στην μέση
...και εμπορικό τρυκ αλλά και ζήτηση από το αγοραστικό κοινό. Είναι αρκετός ο κόσμος που του αρέσει κάτι ανάμεσα στο μοντέρνο και στο κλασσικό. Ένα modern-classic. Ένα μοντέρνο με ότι αυτό συνεπάγεται αλλά με κλασσικές πινελιές (νέος όρος που "πουλάει" αρκετά παγκοσμίως). Υπάρχει μεγάλη νοσταλγία στις παλιές "γραμμές". Φαίνεται σχεδιαστικά σε νέα τετράτροχα, δίτροχα, έπιπλα και άλλες βιομηχανικές ή οικιακές κατασκευές/συσκευές. Είναι εμπορικό, συμφωνώ, αλλά... Εμένα προσωπικά μ'αρέσει. Γιατί να μην έχω αυτή την επιλογή?

Για παράδειγμα, προσωπικές ερωτήσεις και απαντήσεις
1η ερώτηση: Να πάρω για την γυναίκα μου ένα Typhoon 125 ή μια Primavera 125? (θα την ρωτήσω βέβαια τι θέλει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )
1η απάντηση: Μια Primavera που μου αρέσει σχεδιαστικά περισότερο, μου θυμίζει τα Vespάκια μου και φέρει και το όνομα τους! (εφόσον της αρέσει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )

2η ερώτηση: Να γίνει εννιαίο σε πίστες καρτ, με Typhoon 125 ή με Primavera 125?
2η απάντηση: Με Primavera βεβαίως-βεβαίως.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by makakite.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 13:28 #19

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5406
  • Ληφθέντα Likes 8979

makakite έγραψε:
Για παράδειγμα, προσωπικές ερωτήσεις και απαντήσεις
1η ερώτηση: Να πάρω για την γυναίκα μου ένα Typhoon 125 ή μια Primavera 125? (θα την ρωτήσω βέβαια τι θέλει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )
1η απάντηση: Μια Primavera που μου αρέσει σχεδιαστικά περισότερο, μου θυμίζει τα Vespάκια μου και φέρει και το όνομα τους! (εφόσον της αρέσει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )


2η απάντηση: "Αγάπη μου ξέχνα το! Εχει διπλασια τιμή το (o θεος να το κάνει) primavera... Typhoonaki και πολυ σου είναι... :DD
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": makakite

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

2014 Vespa 50 Primavera (new LX) 06/11/2013 14:15 #20

Spiros P200E έγραψε:

makakite έγραψε:
Για παράδειγμα, προσωπικές ερωτήσεις και απαντήσεις
1η ερώτηση: Να πάρω για την γυναίκα μου ένα Typhoon 125 ή μια Primavera 125? (θα την ρωτήσω βέβαια τι θέλει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )
1η απάντηση: Μια Primavera που μου αρέσει σχεδιαστικά περισότερο, μου θυμίζει τα Vespάκια μου και φέρει και το όνομα τους! (εφόσον της αρέσει, μην φάω και παντόφλα :punch_punch )


2η απάντηση: "Αγάπη μου ξέχνα το! Εχει διπλασια τιμή το (o θεος να το κάνει) primavera... Typhoonaki και πολυ σου είναι... :DD



μπρος την αγαπη τι ειναι το χρημα....... :hahahahaha: :hahahahaha:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, makakite

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1
  • 2