Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Distinguished Gentleman's Ride

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 17:16 #21

Μην ξεκινάς, αύριο θα γίνει.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 17:29 #22

ευτυχώς να λες που δεν γνωρίζεστε καθόλου.
τι να περιμενεις απο γνωριμίες μέσω ίντερνετ.
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 23:19 #23

Στο gentlemens ride εχουμε πάει... Υπάρχουν και φωτό στο αρχείο όποιος ψάξει θα τις βρει.
Λεφτά δεν δωσαμε. Για τη φάση με τα μηχανάκια πηγαμε. Κι εγώ θα ξαναπήγαινα. Πάλι χωρίς λεφτά και πάλι για τη φάση.
Εγώ είμαι εδώ και σ αυτά που σχετίζονται με μηχανάκια για τη φαση και μόνο. Πολιτική και δράση κάνω αλλού.
Τώρα για το συγκεκριμένο οργανισμό και για όλους τους αντίστοιχους οργανισμούς εγώ προσωπικά δεν έχω καμία αυταπάτη για το είναι... Δεν θέλω να ανοίξω αυτή τη κουβέντα περι ΜΚΟ και φιλανθρωπικών από δω γιατί θα ανοίξει ο ασκός του Αιόλου και δεν υπάρχει λόγος. Ουτε θα εκμεταλλευτώ τη θέση μου ως moderator να πω πράγματα που δεν θα ήθελα να πουν άλλοι.
Θα πω δωσω ένα απλό παραδειγματακι όμως που νομίζω ότι και χαζοί άνθρωποι μπορεί να το καταλάβουν...
Ποιοι είναι οι επικεφαλεις των μεγαλύτερων φιλανθρωπικών οργανώσεων στη χώρα μας...
Αυτοί που στα σαπιοκάραβα τους έχουν πνίξει εκατονταδες ανθρώπους, λαθρέμποροι όπλων και ναρκωτικών... Οι γνωστοί πρόεδροι ομάδων δηλαδή. Την ίδια λοιπόν στιγμή που πνίγονται εκατό άνθρωποι στο σαπιοκάραβο του εφοπλιστη στη Σομαλια, η γυναικούλα του πουλάει μούρη πουλωντας αντικαρκινική φιλανθρωπία σε παιδάκια. Κι επειδή μπορεί να βρεθεί ένας χριστιανος και να μου πει ναι αλλά εμένα η κυρια Μαριάννα εστειλε το παιδί μου στην Αμερική για μεταμοσχευση και έζησε .. πάλι τα ίδια θα πω κι ακόμα χειροτερα... Γιατί μια κοινωνία που περιμένει να γιατρέψει τα παιδια της από την κωλοαρρωστεια με παρακαλια στη κυρια Μαριάννα είναι βαθιά άρρωστη έτσι κι αλλιως...
Ο σοφός λαος λέει αν δεν βρέξεις κωλο ψάρι δε τρως..

Αυτια και σας αγαπάω και καλό είναι να ζωντανευουν και καμία φορά οι κουβεντες. Λίγοι είμαστε και αυτό ούτε τυχαίο είναι, ουτε κακό. Έχει τη σημασία του ;)
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, axxis, Βασίλης, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 00:16 #24

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Δυστυχώς όμως Σπύρο μου, στη Ελλάδα η κριτική αποτελεί λόγο για απραξία και ισοπέδωση....
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 00:46 #25

apap86 έγραψε: Δυστυχώς όμως Σπύρο μου, στη Ελλάδα η κριτική αποτελεί λόγο για απραξία και ισοπέδωση....


Δράση πάντως δεν είναι τα 20ευρα σε φιλανθρωπικά πανηγυρακια... Μια καλή αρχή είναι η διαπίστωση και η εύστοχη κριτική, και στη συνέχεια η δράση που για τον καθένα φυσικά έχει διαφορετικο περιεχόμενο και έκφραση...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": panos, axxis, v.g

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 08:11 #26

apap86 έγραψε: Δυστυχώς όμως Σπύρο μου, στη Ελλάδα η κριτική αποτελεί λόγο για απραξία και ισοπέδωση....


Μην εισαι απόλυτος για την απραξία και την ισοπέδωση στην ελλαδα. Να εισαι σιγουρος οτι μακριά απο τα κανάλια της τβ γίνονται όμορφα πράγματα που σιγουρα δεν γινονται στο Ηνωμένο βασίλειο. ...
Για την Κριτική συμφωνω. Και μενα με εξοργιζει καμια φορα. Αλλα αυτο που απολαμβανουμε ομως τη Ελευθερία της εκφρασης δεν το αλλαζω με τίποτα στον κοσμο.

αν ειναι να το κανεις για να σε δουνε.. τοτε χέστο. Για την ψυχη σου θα το κανεις μονο και ισως μπροστα στα παιδακια για να μάθουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 13:55 #27

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Οτι και να λέτε παίδες, υπάρχουν άνθρωποι, τουλάχιστον στο Ηνωμένο Βασίλειο που ξερω, που ζουν άνετα κι εύκολα χάρη σε φιλανθρωπικές. Από κει και πέρα, τα εγκλήματα των φιλανθρωπικών οργανώσεων, ειδικά εδώ με τους μετανάστες, τα ξέρουμε όλοι. Δεν είναι όλες έτσι όμως. Το 20ευρώ σου θα κάνει διαφορά σε έναν άνθρωπο που το έχει ανάγκη, έστω κι αν πάει το 10% σε αυτόν. Μέχρι στιγμής, σε τέτοια κλίμακα τουλάχιστον, είναι ότι καλύτερο υπάρχει.
Εάν οι ίδιοι οι ΑΜΕΑ, βαριά άρρωστοι και καρκινοπαθείς υποστηρίζουν τις φιλανθρωπικές, εμένα, που έχω όλα μου τα άκρα σε πλήρη λειτουργία, και το σώμα μου χωρίς όγκους, μου περισσεύει.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 15:42 #28

Ο καθένας βοηθάει όπως μπορεί.
Άλλος δίνει χρήματα.
Άλλος μαζεύει ρούχα και τα δίνει.
Άλλος φτιάχνει ένα ταψί γεμιστά και το πάει.
Άλλος γίνεται εθελοντής και δίνει τον χρόνο και τον κόπο του.
Όλα βοήθεια είναι.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 15:51 #29

αλλος φτιαχνει σελες και τις χρεωνει 200 ευρω....... :rasta:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 01/10/2018 15:54 #30

Α.Π.Ο. με έχει καταντήσει ο Σπυράρας.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, axxis, apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.